У приватних будинках, як правило, дах є скатним за рахунок горищних приміщень. Несучими елементами таких покрівель є нашарованні або висячі крокви. Давайте розглянемо найбільш поширені види дахів.

  1. Зелений дах – означає повне покриття даху будівель живими рослинами. Більш докладно про зелені дахи ми вже писали раніше.
  2. Металевий дах - являє собою тонкі металеві листи, які викладаються за допомогою фальців. Матеріал такого даху - оцинкована сталь, з'єднується між собою одинарними елементами або подвійними фальцами. Викладаються ці листи на обрешітці за допомогою кляммер. Клямери - це вузькі пластини, які встановлюються на обрешітці на певній відстані. В останні роки замість оцинкованих листів починають поширюватися листи з полімерним покриттям, тому що вони довговічніші.
  3. Черепичні дахи - є дуже міцними і довговічними, також пожежостійкі і нейтральні до багатьох хімічних реакцій. Однак вони мають і суттєвий недолік у вигляді занадто великої ваги, що тягне за собою необхідність застосування додаткових заходів при будівництві.
  4. Металочерепичні дахи являють собою сталеві листи, покриті полімерною плівкою, але при цьому виконані у вигляді черепиці. 
  5. Великого поширення набувають і так звані м'які дахи. Вони виробляються з скловолокнистих або целюлозних листів, просочених бітумом. За типом конструкції м'який дах можна розділити на рулонний, складальний і листовий. Так, одним з видів листового м'якого даху є ондуліновий дах. За виглядом цей дах нагадує шифер, хоча виконаний він з бітумно-волокнистого матеріалу. Для простих, що не передбачають складні деталі дахів, ондулін підходить найбільше. Головна проблема полягає в тому, що даний матеріал випускається великими листами - приблизно 2 на 1 метр. Якщо конструкція будівлі передбачає наявність маленьких веж або мансард, витрата матеріалів і безліч залишків буде дуже багато. В такому випадку краще всього використовувати складальну плитку. Вона являє собою невеликі листи зі скловолокна, що нагадують по виду черепицю. Всі види даху, які виконані на основі бітумних матеріалів, в обов'язковому порядку повинні бути побудовані із забезпеченням вентиляції. В іншому випадку можливе гниття під ними будівельних матеріалів з дерева - крокв, обрешітки. Показники даху є дуже практичними - вони розраховані на 25-30 років експлуатації, мають високий тепло і вологозахист.

Для свого солом'яного будинку від компанії Rainbow Ecosystem Ви можете вибрати будь-який бажаний дах. Звичайно, рекомендуємо добре утеплити його, тому що дах є основним джерелом тепловтрат в будинку. Тому Ваш будинок буде більш енергоефективним, якщо він буде складатися з повністю нашого домокомплекту - з дахом і підлогою. А чим накрити солом'яні блоки даху - це вже питання дизайну і зручності.